Димитър Янакиев спечели сребърен медал на международния турнир по бадминтон

...

Димитър Янакиев спечели сребърен медал на турнир по бадминтон в Малта

Димитър Янакиев завоюва сребърен орден на интернационалния шампионат по бадминтон в Коспикуа (Малта).

Българинът загуби на финала от лидера в схемата Аде Рески Двикахьо от Азербайджан с 21:19, 17:21, 21:14 в оспорван мач, траял 64 минути.

В първия гейм Янакиев водеше с три точки, само че позволи поврат, а във втория преодоля пасив от 15:17 и след шест следващи сполучливи разигравания изравни резултата. В третата част той не устоя физически и след 14:21 остана на второ място.

Това е първи край за Янакиев след тежка травма на коляното, само че към този момент демонстрира, че се връща във форма.

По пътя си до мача за купата националът записа четири следващи победи, а идната седмица му следва присъединяване с отбора на България на Европейската подготовка по бадминтон за смесени тимове в София.