Димитър Кузманов спечели трета титла през този сезон. Националът на България

...
Димитър Кузманов спечели трета титла през този сезон.
Националът на България

Тенисът ни не е само Григор! Голям успех за ракета №2 на България, спечели турнир в Германия

Димитър Кузманов завоюва трета купа през този сезон.

Националът на България за купа “Дейвис” победи на шампионата по тенис на червени кортове в Калтенкирхен (Германия) с награден фонд 15 хиляди $. Във финала поставеният №2 Кузманов победи с 6:2, 6:3 поставения под №5 представител на домакините Марвин Мьолер с 6:2, 6:3 за 102 минути игра.

Мико започва мощно и поведе с 3:0, а по-късно направи още една серия от три следващи гейма с цел да завоюва първата част с 6:2. Във втората Кузманов осъществя пробив за 5:3, след което затвори мача при личен сервис. Така Кузманов си обезпечи трета купа за сезона и общо 15-а в кариерата си в шампионатите на ITF. Българинът проработи 18 точки за международната класация.