Димитър Кузманов отпадна в първия кръг на турнира по тенис

...

Кузманов отпадна в първия кръг в Чили

Димитър Кузманов отпадна в първия кръг на шампионата по тенис на червени кортове от сериите "Чалънджър " в Сантиаго (Чили) с награден фонд 50 хиляди $ и гостолюбие. Той отстъпи с 3:6, 0:6 на аржентинеца Карлос Берлок, който е 121-и в международната класация на АТП.

24-годишният пловдивчанин завоюва 520 $ и 3 точки за международната класация, в която заема 393-о място. Той направи мощен първи сет, само че във втория позволи пробиви за 0:2 и 0:4, а в шестия гейм избави разиграване за мача.

Берлок, който е достигал до 37-ата позиция в класацията на АТП и има две трофеи в кариерата си, обаче се възползва от втория си мачбол и постави завършек на срещата в Чили след 68 минути игра. Вчера поставеният под номер 2 в пресявките Кузманов победи представителя на домакините Алехандро Табило със 7:6(5), 7:5 и заслужи място в главната скица на конкуренцията.