Димитър Димитров се класира за финала на прескок на Европейското

...

Димитър Димитров на финал на Европейското по спортна гимнастика

Димитър Димитров се класира за финала на прескок на Европейското състезание по спортна гимнастика за мъже в Глазгоу (Шотландия).

Димитров влиза измежду осемте най-хубави на континента с шеста оценка от 14.199 точки. Първите осем състезатели на всеки апарат се класират за финала, където се стартира от начало. Финалът на прескок е в неделя от 18.30 часа българско време. В първа оценка на финала на прескок влиза Андрей Медведев (Израел) - 14.849 точки.

Димитров игра единствено три уреда, а останалите му оценки са 13.400 точки на земна гимнастика и 11.566 на кон с гривни. Той можеше да бъде финалист и на земя, само че направи дребни неточности в осъществяването си.

Другият българин - Йордан Александров, игра всичките шест уреда и събра общ брой от 76.031 точки. Той получи оценки 13.066 точки на земя, 10.766 на кон с гривни, 11.900 на халки, 13.733 на прескок, 13.200 на успоредка и 13.366 на висилка. Оценката му на висилка е 15-а от общо 92-а играли на този апарат.

България взе участие единствено с двама състезатели при мъжете и с тим от пет гимнастици при младежите, които ще играят квалификации на следващия ден.

При мъжете има единствено отборно класиране и финали на обособените уреди, без самостоятелен многобой.
Източник: bnr.bg