Диего Коста отново е в Примера дивисион и не остави

...

Шоуто на Диего Коста пак е в Примера дивисион

Диего Коста още веднъж е в Примера дивисион и не остави на ориста да взема решение дали това ще се разбере на всички места.

Нападателят облече отново екипа на Атлетико Мадрид, след три сезона в Челси, и донесе успеха на "дюшекчиите " против Хетахе с 2:0.

Успехът обаче бе най-малкото, с което ще се запомни дуелът.

В следващото си завръщане за Атлетико, Диего Коста се регистрира с гол... и червен картон.

Анхел Корея откри резултата в 18-та минута с техничен удар от границата на наказателното поле.

Диего Коста пък бе прецизен в 68-та, откакто отбраната на Хетафе остави топката да стигне до него във вратарското поле след подаване на Вършалко. Радостта на голмайстора обаче го прати в публиката, с цел да я показа с почитателите - нещо, което бе глобено с жълт картон. За страдание на Диего Коста, минутки преди попадението той към този момент бе получил един, и това бе вторият му, поради което напусна прибързано срещата.

Иначе Коста бе титуляр в този собствен първи мач назад в Испания, а имаше и други благоприятни условия да осъществя.

Хетафе от своя страна не може да вкара гол на Атлетико към този момент 10 следващи мача, като най-чистото състояние пропусна Алваро Хименес в края на дуела.

Възпитаниците на Диего Симеоне се утвърдиха на второто място с 39 точки, на 6 точки зад водача Барселона, който на следващия ден приема Леванте.