Диана Петкова подобри националния рекорд на 50 метра бруст за

...

Диана Петкова подобри националния рекорд на 50 метра бруст

Диана Петкова усъвършенства националния връх на 50 метра бруст за дами през първия ден на държавното състезание по плуване в 25-метров басейн на Спортната палата в София. Състезателката на ПК " Спринт " завоюва финала с време 31.04 секунди и усъвършенства личното си върхово достижение от 31.47, сложено в Бургас през октомври. Диана Петкова завоюва още един златен орден през първия ден на шампионата на Спортната дворец, откакто завоюва безапелационно на 100 свободен жанр с 54.64 секунди.

Два медала завоюва и Калина Николаева от Черно море. Тя победи на 200 метра бътерфлай при дамите с 2:19.38 минути, а на 200 съчетано остана втора с 2:18.44, като отстъпи на Габриела Георгиева, която завоюва финала с 2:16.88 минути.

Националът Йордан Янчев бе решителен на 400 метра свободен жанр с 3:43.23 минути. Състезателят от Сандански прибави и бронз в спринта на 50 свободен жанр с 23.20 секунди. Първи стана Александър Смиленов от Астери с 22.90, а втори е Дениел Нанков от Черно море с 23.14.

Калоян Левтеров от Славия бе решителен и завоюва златото на 200 метра тил с 1:57.27. В най-оспорвания край за деня Любомир Епитропов от Вихрен завоюва на 100 метра бруст за мъже с 59.88, като надви над Лъчезар Шумков (Спринт), който остана втори с 59.90.