Де’Аарън Фокс вкара 38 точки в дебюта си в плейофите

...

Сакраменто поведе на Голдън Стейт

Де’Аарън Фокс вкара 38 точки в дебюта си в плейофите на Националната баскетболна асоциация (НБА), а съотборникът му Малик Монк добави 32, от които 28 в четвъртата част за триумфа на Сакраменто над Голдън Стейт със 126:123.

Срещата беляза завръщането на Кингс в елиминациите за купата за първи път от 17 години насам и те завоюваха първия си мач. Монк стартира мача от пейката, само че в последните минути беше същинска опасност за Голдън Стейт, а 2.9 секунди преди края добави и два наказателни удара. И когато изстрелът на Стеф Къри от гостите от тройката не откри задачата, в щаба на Сакраменто настана бурна наслада.

Де’Аарън Фокс вкара 13 пъти от 27 изстрела от игрова обстановка, а също по този начин добави в персоналната си статистика пет асистенции и три пресечени топки на съперника. Монк пък нямаше неточност от наказателната линия и вкара 14 от 14 опита, до момента в който от игра добави 8 сполучливи от 13 опита.

За Голдън Стейт Стеф Къри завърши мача с 30 точки, Клей Томпсън добави 21.