Дея спорт едва не нанесе унизителна загуба на столичния Левски

...

Дея спорт едва не унижи Левски, но „сините“ дадоха отпор при гостуването си в Бургас

Дея спорт едвам не нанесе унизителна загуба на столичния Левски в Супер Волей лигата, само че столичния гранд откри сили най-малко, с цел да си спести срама.

„ Бургазлии “ демонстрираха по-висока успеваемост в хода на съвсем целия мач и напълно справедливо завоюваха първата част с 25:21. Доминацията обаче настана във втория гейм, когато гостите от София едвам стигнаха до 15 точки.

Няколко сполучливи блокади и повече мотивация в отбрана завоюваха третия гейм за „ сините “ с 21:25. Добрата игра на възпитаниците на Андрей Жеков се придвижи и в четвъртата част, когато разликата стана 22:25.

В решителния гейм гостите даже имаха прочут задатък първоначално, само че в средата на тайбрека домакините демонстрираха повече темперамент и стигнаха до триумфа след 15:12 и крайното 3:2.

Виталий Василиев обра овациите със своите 23 точки, от които 2 аса и 1 обсада. С 20 точки се регистрира Леон Тончев, а Светослав Гоцев направи 6 сполучливи блокади, което бяха и съвсем половината му точки в мача (13).

Дея спорт към този момент има актив от 8 точки в шампионата, до момента в който Левски остана с 5 пункта.

Източник: fakti.bg