Дея спорт Бургас записа трета поредна победа в Ефбет Супер

...

Дея спорт с трета поредна победа в efbet Супер Волей

Дея спорт Бургас записа трета поредна победа в Ефбет Супер Волей, откакто тази събота пречупи с 3-0 тима на Берое 2016. Благодарение на триумфа, отборът, воден от Венцислав Симеонов, се изкачи на пета позиция във краткотрайното класиране в елита.

Берое от своя страна заемат 13-то място.

Бургазлии преобладаваха през целия дуел, траял 75 минути.

Тодор Вълчев блесна още при започване на мача, записвайки два блока. Бероя пък имаше проблеми с непредизвиканите неточности, допускайки това да се отрази на резултата. Дея спорт се възползва от обстановката и с по-добро показване в офанзива, поведе в мача.

Домакините стартираха по-уверено и във втората част, а гостите продължиха да търсят своя темп.

Перич и Чавдаров демонстрираха чудесно равнище на блок при започване на третия гейм. Вълчев в офанзива подпечата успеха на бургазлии.

Топ изпълнител за успеха на Дея стана Виталий Василиев с 17 точки (6 блока), а най-полезният състезател на мача - Тодор Вълчев, добави 16 (2 блока).