ДЕТРОЙТ (AP) — Алекс ДеБринкат отбеляза два гола и асистенция,

...

ДеБринкат вкарва два пъти, Ред Уингс използва вълнението от първия период, за да победи Блус с 6-1

ДЕТРОЙТ (AP) — Алекс ДеБринкат означи два гола и асистенция, а Детройт Ред Уингс означи три пъти през първите шест минути, до момента в който надигравайки Сейнт Луис Блус с 6-1 в събота.

Патрик Кейн удължи поредицата си от точки до седем мача с гол и асистенция, до момента в който Ред Уингс завоюваха четвъртата си поредна победа. Майкъл Расмусен също означи гол и асистенция.

Роби Фабри и Дж.Т. Компър добави другите голове за Детройт, до момента в който Алекс Лайън направи 22 спасявания.

Играйки във втория си мач в НХЛ, Закари Болдук вкара първия си гол на 21-ия си рожден ден за сините.

Св. Стартовият вратар на Луис Джордан Бинингтън, който записа шутаут против Ню Йорк Айлендърс в четвъртък, беше сменен от Джоел Хофер след първия интервал.

Кейн даде началото на вълната на Уингс, отбелязвайки 11-ия си гол единствено 33 секунди след началото на мача. Shayne Gostisbehere сложи еднократния таймер на Kane от десния кръг.