Дербито от бразилското първенство между Палмейрас и Фламенго се игра,

...

Съдът даде разрешение за Палмейрас - Фламенго 10 минути преди началото, гостите без 19 играчи

Дербито от бразилското състезание сред Палмейрас и Фламенго се игра, откакто съдът даде зелена светлина това да се случи безусловно 10 минути преди началния сигнал.

Първоначално мачът бе анулиран, защото 19 играчи на Фламенго плюс треньора Доменек Торент и президента на клуба Родолфо Ландим бяха диагностицирани с ковид. Шампионът на Бразилия се оказа единствено с девет полеви играчи и трима вратари за мача, само че отборът незабавно попълни групата с юноши от тима до 20 години.

Решението мачът да се играе бе взето в последния момент и въпреки че началото се забави, срещата се организира и приключи 1:1. Палмейрас поведе с гол на Патрик де Паула в 55-а минута, само че Педро изравни за Фламенго минута по-късно.