Дербито на Виена между местните Рапид и Аустрия остана без

...

Дербито на Виена остана без победител

Дербито на Виена сред локалните Рапид и Аустрия остана без победител. Големите врагове направиха същинско представление с четири гола за крайното 2:2.

Още от началните минути се видя, че мачът ще бъде страховит, като двата отбора си размениха два гола за негативно време. Аустрия поведе в 3-ата минута посредством Манприт Сакария, а незабавно по-късно в 4-ата минута Стефан Шваб възвърне равенството.

Гостите още веднъж взеха преднина в мача в 39-ата минута след прецизен изстрел на Бенедикт Пихлер, само че Деян Любичич в 69-ата минута оформи крайното 2:2.

Така двата отбора не трансформираха съществено позициите си в класирането. Рапид остава на 4-ото място с 29 точки. Аустрия пък се намира на 7-ата позиция с 20 точки. Водач е Република България Залцбург с 43 точки.