Денвър сложиха край на серията от четири поредни загуби, размазвайки

...

Денвър напомпаха мускули срещу слабаците Аризона

Денвър сложиха завършек на серията от четири следващи загуби, размазвайки Аризона с 45:10 . „ Мустангите”, под чиито треньор Ванс Джоузеф столът се бе затоплил съществено в резултат на негативниу интервал, се развихриха в отбрана, записвайки три интерсепшъна против новобранеца Джош Роузън – два от тях превърнати за тъчдаун.

Тод Дейвис даде звук с кръстосан пас след по-малко от минута игра, върнат 20 ярда до ендзоната на Аризона. Новобранецът Кортланд Сътън означи тъчдаун след пас на сътрудника си уайд рисийвър Еманюъл Сандърс 150 секунди по-късно и разгромът потегли.

Крис Харис с втория тъчдаун след интерсепшън оформи 18 точки задатък на почивката. 63-ярдова бомба към Сандърс и тъчдаун на новобранеца Ройс Фриймън докараха резултата до 35:3 и мачът се доигра пред аудитория, с преобладаващо наличие на почитатели на Денвър.

Филип Линдзи приключи с 90 пробягани ярда и тъчдаун, само че куотърбекът Кейс Кийнъм имаше следващия нерешителен мач за „ мустангите” – 14 от 21 за 161 ярда и рейтинг 85.6. Още по-зле обаче бе ситуацията с сътрудника му Джош Роузън. Избор №10 в тазгодишния драфт се регистрира с 21 сполучливи от 39 опита за пас за скромните 191 ярда, тъчдаун, само че и три интерсепшъна за рейтинг 44.2.

Поражението публично трансформира Аризона (1-6) в тима с най-лоши индикатори в Лигата. „ Чинките” не престават похода към ранен избор в драфта идната неделя с домакинство против другата дънна риба в НФК Запад – Сан Франциско.
Въпреки успеха Денвър (3-4) остават трети в АФК Запад. На 28 октомври „ мустангите” гостуват на дивизионния водач Канзас Сити.