Денвър Нъгетс спечели среща №4 срещу Портланд като гост със

...

Денвър изравни серията с Портланд след ценен успех като гост

Денвър Нъгетс завоюва среща №4 против Портланд като посетител със 116-112 и изравни серията до 2-2 в единия полуфинал на Западната конференция. В герои за Нъгетс се трансфораха Никола Йокич и Джамал Мъри, като сърбинът се регистрира с трипъл-дабъл (21 точки, 12 битки и 11 асистенции), до момента в който канадецът с 34 точки. Успехът беше от огромно значение за гостите, които в петък изгубиха дуел №3 след четири продължения (137-140) вкъщи и при ново проваляне щяха да са на ръба от отпадане.

Иначе Портланд направи по-силно първо полувреме и имаше преднина от шест точки (63-57). След паузата обаче гостите от Денвър „ включиха на друга предавка ” и завоюваха третата четвъртина със сериозните 13 точки разлика. В последната четвърт домакините пробваха да се върнат в мача, само че съумяха единствено да понижат своя пасив на четири точки. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg