ДЕНВЪР (AP) — Джамал Мъри се завърна в състава на

...

Завръщането на Мъри предизвиква победа на Нъгетс със 142-110 над Хоукс, докато Денвър излиза на първо място в Запада

ДЕНВЪР (AP) — Джамал Мъри се завърна в състава на Денвър Нъгетс в събота вечер, откакто пропусна седем мача заради разтегнато дясно коляно и вкара 16 точки за 21 минути при победа със 142-110 против Атланта Хоукс.

Никола Йокич записа своя 25-и трипъл-дабъл за сезона, макар че взе четвъртата четвърт и Кентавиъс Колдуел-Поуп добави най-високите за сезона 24 точки, задвижвайки Нъгетс (54-24) в еднолично владеене на първото място в Западната конференция, половин игра пред бездействащите Минесота Тимбъруулвс, които гостуват на Денвър в сряда вечер.

Клинт Капела поведе Атланта с 19 точки.

Двубоят сред Уулвс и Нъгетс може да реши кои са първите сложени на Запад, макар че Оклахома Сити е единствено игра обратно. Треньорът на Нъгетс Майкъл Малоун настоя, че е по-загрижен за здравето на тима си, в сравнение с за посявката му, само че Денвър съумя да пребори поставения под номер 1 преди година с връх от 10-1 вкъщи в плейофите по пътя си към спечелването на първата купа в НБА...