Денизе Херман спечели първия спринт при жените за сезона от

...

Германка спечели първия спринт за сезона, Емилия Йорданова завърши 43-а

Денизе Херман завоюва първия спринт при дамите за сезона от Световната купа по биатлон. Германската състезателка направи една неточност в двете стрелби и преодоля 7,5-километровото трасе в Йостерзунд, Швеция за 19.54,8 минути. Това е първа победа за Херман за Световната купа. 28-годишната състезателка кара едвам втория си сезон в биатлона, откакто преди този момент участваше в стартовете по ски-бягане. Втора остана французойката Жюстин Бреза без пропуск на стрелбището и закъснение от 15,2 секунди. Трета е украинката Юлия Джима, също с чиста пукотевица и закъснение от 19,6 секунди след победителката.

От българските състезателки най-добре се показа Емилия Йорданова, която стреля чисто и финишира 43-а на 1.37,3 минута след победителката. Другите две представителки на България останаха обратно в класирането. Стефани Попова е 88-а с 2 неточности в пукотевица на 2.59,8 минути, а Десислава Стоянова направи шест пропуща на стрелбището и приключи на предпоследното 102-о място на 4.01,1 минути.
Снимка: ©Getty Images