Денис Шаповалов постигна изненадващо лесна победа над Гаел Монфис в

...

Шаповалов не даде шанс на Монфис на 1/4-финала в Париж

Денис Шаповалов реализира изненадващо лесна победа над Гаел Монфис в конфликта сред двамата от 1/4-финала на шампионата от сериите “Мастърс” в Париж. Канадецът не остави никакви шансове на представителя на домакините, като го победи за 1 час и 1 минута игра с безапелационното 6:2, 6:2.

Шаповалов взе самодейността още през цялото време с пробив в третия гейм на първия сет, а по-късно направи и още един за 4:1. До края на сета Монфис съумя най-малко малко да избави реномето си, печелейки идващото си подаване, само че противникът му се наложи с 6:2.

Вторият сет бе още по-категоричен за канадеца, който с два пробива поведе небрежно с 4:0. След това последва замяна на геймове, само че това устройваше Шаповалов, който записа ново 6:2 на сметката си и по този начин затвори и мача в совя изгода.

Така канадецът към този момент чака да научи противника си на 1/2-финала, който ще бъде избран от конфликта сред Рафаел Надал и Жо-Вилфред Цонга.