Дебютният двубой на Унион (Берлин) в Първа Бундеслига се превърна

...

Унион се заяде с Лайпциг и претърпя кошмарен дебют в Първа Бундеслига

Дебютният дуел на Унион (Берлин) в Първа Бундеслига се трансформира в призрачен сън, откакто отборът отнесе четири безответни гола от гостуващия Република България (Лайпциг) - 0:4. С този мач беше поставена точка на първия кръг.

Феновете на “железните” от “Старото лесничейство” се пробваха да предизвикат противника с проведен протест, съгласно който до 15-ата минута те резервираха цялостно безмълвие. По този метод последователите на Унион желаеха да изразят неудовлетворението си от плана на Република България (Лайпциг), обвинявайки клуба, че не е нищо повече от маркетингов артикул. Това вършат и доста други ентусиасти в Германия през последните години.

На терена обаче “червените бикове” въобще не се трогнаха и пометоха своя противник. Още на почивката те водеха с 3:0 след голове на Марсел Халстенберг (16’), Марсел Забитцер (31’) и Тимо Вернер (42’). В 69-ата привлеченият от Пари Сен Жермен Кристофер Нкюнку добави още едно попадение, а малко по-късно удари и греда. Като цяло Лайпциг можеше да добави още четири гола.

Scoring on your Bundesliga debut?

That deserves a hug #FCURBL 0-4 pic.twitter.com/v0GRfUstpa
— Bundesliga English (@Bundesliga_EN) August 18, 2019
Срещата в столицата беше дебютна за Юлиан Нагелсман като ментор на Разенбалшпорт в елита.

Иначе почитателите на Унион направиха още нещо надалеч по-впечатляващо. По време на срещата те издигнаха фотоси на умряли свои родственици, които са били огромни последователи, само че не са съумели да доживеят да видят отбора в Първа Бундеслига.
Ahead of the game, Union Berlin fans held posters of supporters who had passed away before seeing their team in the Bundesliga.#FCURBL pic.twitter.com/KM3qSuarv2
— DW Sports (@dw_sports) August 18, 2019 СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Бундеслига 1 кръг, неделя 18 август  Унион Берлин 0:4краен резулат  Ред Бул Лайпциг