Дарби Каунти е вторият финалист в плейофа за влизане в

...

Лийдс не успя да се завърне в Премиършип

Дарби Каунти е вторият финалист в плейофа за влизане в Премиър лийг. “Овните” изнесоха страховит мач в полуфиналния реванш против Лийдс на “Елън Роуд” и шокираха домакините, побеждавайки ги с 4:2. В първата среща йоркширци завоюваха с 1:0, само че след днешната загуба се сбогуваха с фантазията за завръщане в елита за сметка на своя противник.

А мачът стартира повече от добре за възпитаниците на Марсело Биелса, които поведоха в резултата в 24-ата минута с малко чудноват гол. Тогава при едно центриране от фаул никой не игра с топката, която се насочи към вратата и се отби от гредата. Там най-съобразителен се оказа Стюарт Далас, който от близко вкара за 1:0.

Пет минути по-късно домакините можеха да удвоят, откакто изстрел на Матеуш Клих бе с пасен от вратаря, а по-късно топката срещна и гредата.
Източник: fakti.bg