Дания обърна Франция като гост в мач от футболния турнир

...

Червения динамит с обрат срещу петлите, Мбапе с контузия

Дания обърна Франция като посетител в мач от футболния шампионат Лига на нациите. Срещата играна в Париж приключи при резултат 2:1 за гостите.

Карим Бензема в 51-ата минута осъществя незабравим гол, след независим рейд. Андреас Корнелиус в 68-ата минута обаче от близка отдалеченост изравни. Корнелиус матира отбраната на домакините и в 88-ата минута, с цел да донесе обрата на " аления динамит ".

Звездата на актуалните международни първенци Килиан Мбапе се контузи и напусна терена наложително в края на първото полувреме. В 81-ата минута пък Канте нацели греда. През първата част на разногласието пък гол на Бензема бе анулиран заради засада. Така " петлите " не съумяха да ухилен с победа треньора си Дидие Дешан. Специалистът бе сполетян от фамилна покруса по-рано през седмицата.

В идващия кръг от групата Франция гостува на Хърватия в мач повтаряне на финала на последното Световно. Дания пък ще е посетител на Австрия.