Даниил Медведев спечели третата си титла за тази календарна година,

...

Даниил Медведев спечели титлата в Санкт Петербург

Даниил Медведев завоюва третата си купа за тази календарна година, откакто победи с 6:3, 6:1 хърватина Борна Чорич на финала на шампионата в Санкт Петербург на твърда настилка.

За руснака това бе пети следващ край в шампионат, в който взе участие и за разлика от разочарованието от финала на Откритото състезание на Съединени американски щати, където загуби от Рафаел Надал в пет в този момент, в този момент той нямаше никакви усложнения против четвъртия в схемата Чорич.

Медведев затвори мача за едвам 72 минути, като записа 7 аса завоюва 78 % от точките на собствен първи сервис против едвам 50 % за Чорич по този индикатор. За успеха си в шампионата Медведев ще получи 203 хиляди $ от наградния фонд, до момента в който Чорич ще се задоволи със 110 хиляди.