Даниеле Де Роси дебютира с победа начело на Рома след

...

Рома победи Верона в дебюта на Даниеле Де Роси

Даниеле Де Роси дебютира с победа отпред на Рома след мъчно 2:1 против Верона в домашен мач от 21-ия кръг на италианското състезание по футбол. Де Роси, някогашен капитан на столичани, размени на поста Жозе Моуриньо.

Така " вълците " изместиха първенеца Наполи от осмото място и са с една точка пасив от градския противник Лацио.

Рома поведе в 19-ата минута, когато домакините проведоха контраофанзива, приключена от Ромелу Лукаку. Той се възползва от подаване на Стефан Ел Шаарави, който асистира и на Лоренцо Пелегрини шест минути по-късно.

Верона получи дузпа в средата на второто полувреме, само че Милан Джурич стреля над напречната греда. Майкъл Фолоруншо въпреки всичко вкара за гостите в 76-ата минута, на Рома удържа гола преднина и завоюва първия мач от 21-ия кръг.

Поражението остави Верона под чертата на изпадащите с точка зад 16-ия и 17-ия Удинезе и Каляри.