Дамският национален отбор на България по хокей на лед стартира

...

България загуби от Белгия на старта на дамското Световно по хокей на лед

Дамският народен тим на България по хокей на лед започва със загуба присъединяване си на Световното състезание в Дивизия III, провеждащо се в Зимния замък в София.

Момичетата на Красимир Монов отстъпиха пред Нелгия с 2-4 (0-2, 2-1, 0-1). В другите срещи от първия ден Румъния съкруши Южна Африка с 11-4, а Литва пречупи Хонг Конг с 4-1.

Мачът стартира доста зле за българките, които по-късно повече от минута и половина губеха с 0-2. В началото на втората част Никол Димова понижи, а Вероника Метанова съумя да изравни резултата - 2-2.
 Красимир Анев 15-и на 20 км в Йостерсунд

Доста разочароващо се показа и международният вицешампион в дисциплината Владимир Илиев

Веднага по-късно Лоте де Гучбере още веднъж изведе гостенките напред. Същата хокеистка оформи крайния резултат след 44 минути игра.

Българската вратарка Паулина Георгиева направи страховит мач, отразявайки 31 шайби. Нейната колежка Шарлот Суинен се отличи с 11 спасявания на вратата на Белгия.

Довечера от 20:00 часа България ще изиграе втория си мач в конкуренцията против Литва.