Далас записа четвъртата си победа в четири мача като гост

...

Далас продължава без загуба като гост след 18 тройки

Далас записа четвъртата си победа в четири мача като посетител и общо шеста от началото на сезона. Маверикс завоюваха със 138:122 против Мемфис в мач, в който Кристапс Порзингис получи отмора, а Лука Дончич за следващ път впечатли с фантастично показване.
 Никс скапаха купона на Дончич в Далас
20-годишният словенски гард се размина с “трипъл-дабъл”, като вкара 24 точки, овладя 14 битки и направи 8 асистенции, като всичко това се случи единствено за 29 игрови минути. Той получи сериозна поддръжка от резервата Тим Хардауей-младши (20 точки), а общо осем от баскетболистите на Рик Карлайл завършиха с 10 или повече точки. Останалите бяха Джъстин Джаксън със 17, Сет Къри с 16, Джейлън Брънсън с 13, както и Дориан Фини-Смит, Макси Клебер и Дуайт Пауъл, осъществили по 11. Бобан Марянович остана с 9, а тексасци нанизаха 42.9% от стрелбите си от тройката - 18/42.

Джарън Джаксън-младши поведе Мемфис с 23 точки, Джей Краудър осъществя 18, а Тайъс Джоунс - 14. Домакините бяха без младата си звезда Джа Морант, който получи отмора в този дуел.