Далас претърпя поражение като гост на Хюстън със 121:128. Гостите

...

Далас се противопостави, но загуби от Хюстън без Дончич

Далас претърпя проваляне като посетител на Хюстън със 121:128. Гостите бяха без звездата си Лука Дончич, който се чака да пропусне общо шест мача поради травма на глезена.

Най-резултатен за спечелилите беше Джеймс Хардън с 35 точки и 16 битки, а Ръсел Уестбрук добави 32 точки, 6 битки и 9 асистенции. За Далас с 35 точки и 12 битки приключи Кристапс Порзингис. Двата тима се редуваха с доминация в четирите елементи, само че домакините сътвориха усещане за по-голяма сигурност в мощните си моменти. Те започнаха с 35:28 в първата, изгубиха втората с 32:30.

Третата част се оказа и решаваща, като в нея “ракетите” реализираха и най-голяма разлика за една четвърт, откакто завоюваха с 36:25. Играчите на Далас се пробваха да се върнат в срещата в последните минути, само че стигнаха единствено до 36:27, което се оказа незадоволително за крайното 128:121.

Торонто завоюва против Детройт със 105:92 след 30 точки, 7 битки и 4 асистенции на Паскал Сиакам.