Далас победи шампиона Лас Вегас с 2:1 в седмия мач

...

Далас елиминира шампиона Лас Вегас в плейофите в НХЛ

Далас победи първенеца Лас Вегас с 2:1 в седмия мач от първия кръг на плейофите в Западната конференция на НХЛ. Така Старс завоюваха серията с 4:3 триумфа.

Уайът Джонстън в 15-ата минута и Радек Факса в 41-ата минута бяха точни за триумфа. Брет Хоудън в 36-ата вкара за Лас Вегас.

В идващия кръг на плейофите Далас ще играе против Колорадо, който отстрани Уинипег с 4:1 победи. Първият мач от серията е на 9 май. Треньорът на Старс Питър Дебур няма загуба в плейофите в НХЛ – осем победи от осем дуела.

През 2023-а, побеждавайки Флорида на финала с 4:1. През 21 век единствено Питсбърг (2016, 2017) и Тампа Бай (2020, 2021) съумяха да защитят Купа „ Стенли “.

На изток Ню Йорк Рейнджърс победи Каролина с 4:3 в първия мач от втория кръг на плейофите. Игор Шестьоркин отрази 22 удара, с цел да стане третият вратар в историята, който записва пет следващи победи в плейофите. Преди него това са реализирали единствено Дейв Кър (1937) и Майк Рихтер (1994).
Източник: flashnews.bg