ДАЛАС (AP) — Лука Дончич вкара 41 точки, Кайри Ървинг

...

Дончич вкарва 41 точки, сдвоява се с Ървинг, за да помогне на Мавс да победят Сънс със 123-113 за 7-а поредна победа

ДАЛАС (AP) — Лука Дончич вкара 41 точки, Кайри Ървинг добави 29, а Далас Маверикс победи Финикс Сънс със 123 -113 в четвъртък вечерта, удължавайки победната си серия до седем мача при завръщането от паузата на All-Star и за двата тима.

Далас се изравни с Финикс в класирането при 33-23 и взе главата- един против различен в тайбрек с връх 2-1 в двойка от тимове, борещи се за обезпечено място в плейофите.

Дончич направи 11 асистенции и девет битки, съпоставени с другия състезател на звездите Девин Букър, който означи 35 точки и Кевин Дюрант, който имаше 23 в елементарна стрелкова вечер за 14-кратния Мач на звездите. Слънцата завоюваха пет от шест преди почивката.

Далас продължи най-дългата си победна серия за сезона при първото посещаване на новия мажоритарен притежател Мириам Аделсън. Вдовицата на казино магната Шелдън Аделсън седеше на корта. Нейната компания Las Vegas Sands Corp. завърши договорката с Марк Кюбан през декември.