Чудесен официален дебют направи българският нападател Ивелин Попов за новия

...

Попето с красив гол в дебюта си за Рубин

Чудесен формален дебют направи българският нападател Ивелин Попов за новия си отбор Рубин. Попето, който облече фланелката на казанци, откакто бе преотстъпен на отбора от Спартак (Москва), означи първия гол след подновяването на шампионата на Русия. Попов бе на секунди от това да донесе победа на Рубин при гостуването на отбора на Анжи в първия мач от пролетния полусезон в Премиер лигата, само че дуелът приключи без победител - 1:1. 30-годишният българин бе прецизен в 37-ата минута, а в първата минута на добавеното време преди малко появилият се на терена Хуан Лескано изравни и избави домакините от проваляне.

Попов, който имаше попадения за казанци и в подготвителния интервал, стартира от първата минута, а иранският нападател Сардар Азмун асистира на българина малко преди паузата, когато Попов се извъртя в наказателното поле на Анжи и с удар от въздуха от близко изпрати топката в мрежата на домакините. Българинът остана на терена до 89-ата минута, когато бе заменен.

Двубоя бе от 21-ия кръг, а Рубин е 11-и в класирането с 24 точки. Анжи заема 14-а позиция с 20 точки.