Човешкото същество има уникалната способност да придава смисъл на видимия

...
Човешкото същество има уникалната способност да придава смисъл на видимия
Коментари Харесай

Смисълът на живота, на каква възраст го откриваме и защо не е добре да го търсим твърде усилено

Човешкото създание има неповторимата дарба да придава смисъл на забележимия и невидимия свят, като това ни качество е по едно и също време и една от най-острите ни потребности.

Необходимостта от намирането на смисъл в живота и заниманията ни е движеща за индивида през целия му живот, само че е най-силно изразена в години преди да станем " млади възрастни ".

Това е интервалът до 42 години, в който всеки човек отделя голямо количество сила, с цел да търси нови обществени контакти, да намира вярната за него кариера и да търси личния си смисъл.

Наскоро екип от университета в Калифорния, Съединени американски щати, е провел едно от най-любопитните проучвания, на които сме попадали, чиято цел е била да откри на каква възраст хората нормално намират смисъла си.

За отчаяние на всички милениали и младежи, които чакат всеки ден да се разсънят с невероятна концепция, която да осмисли живота им, това надали ще се случи преди да навършат 60, сочат данните на проучването.

Това е възрастта, в която човек към този момент знае какъв е смисъла му и може да се наслаждения на настоящия миг, без да се губи в мисли на търсене.

Възрастта сред 40 и 50 е времето, в което човек нормално към този момент се усеща удобно в кариерата си и в обществения си кръг, и стопира да блуждае в мисли за " какво би могло да е ".

Интересното е, че учените не предлагат да прекарваме прекалено много време в търсене на смисъл на живота.

Според резултатите от изследването, хората, които прекарват прекалено много време в сходни размишления и пристрастености, страдат от по-лошо ментално здраве, по-предразположени съм към паника, меланхолия и незаинтересованост.

Според резултатите от изследването, хората, които прекарват прекалено много време в сходни размишления и пристрастености, страдат от по-лошо ментално здраве, по-предразположени съм към паника, меланхолия и незаинтересованост. /lifestyle.bg
Източник: dnesplus.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР