Чисто футболно съвършенство затвори съботната програма от 16-ия кръг в

...

Манчестър Юнайтед изигра силен мач и триумфира в градското дерби със Сити

Чисто футболно съвършенство затвори съботната стратегия от 16-ия кръг в британския Премиършип. Манчестър Юнайтед надви с 2:1 като посетител на Манчестър Сити в магическо градско дерби, играно на „ Етихад”. „ Червените дяволи” изиграха фамозно първо полувреме, в което вкараха две попадения посредством Маркъс Рашфорд в 22-ата и Антони Марсиал в 29-ата. Николас Отаменди върна очакванията на Ман Сити в 85-ата минута, само че единствено до такава степен. По този метод седмицата на „ алените дяволи” приключи ужасно след триумфа преди броени дни против Тотнъм Хотспър.

След загубата Манчестър Сити се отдалечи на 14 точки от върха, който е крепко държан от Ливърпул и има 32 точки. Така хората на Хосеп Гуардиола са трети, до момента в който вторият Лестър Сити е с 35 пункта и мач по-малко. Манчестър Юнайтед, от своя страна, пък се издигна до петото място и към този момент е с 24 точки, скъсявайки дистанцията до четвъртия Челси, който е последният тим от Топ 4 с 29 пункта/gong.bg.
Източник: fakti.bg