Чиро Имобиле изравни рекорда на Гонсало Игуаин за най-много голове

...

Имобиле изравни рекорда за най-много голове

Чиро Имобиле изравни върха на Гонсало Игуаин за най-вече голове в границите на един сезон в Серия А с 36 попадения. 30-годишният нападател на Лацио се разписа в пети следващ мач. Неговият отбор обаче загуби с 1:3 при гостуването на Наполи в среща от последния кръг на шампионата. Римляните приключиха на четвърто място в крайното класиране.

Наполи поведе след ранен гол на Фабиан Руис. Имобиле изравни в 22-ата минута, само че домакините стигнаха до триумфа след почивката. Инсиние направи 2:1 от дузпа в 54-ата минута, а малко преди края влезлият като запаса Политано оформи крайния резултат.

An incredible achievement
— Goal News (@GoalNews) August 1, 2020
Имобиле стана голмайстор на Серия А за трети път в кариерата си с 36 гола. Той изравни върха на Игуаин навръх " Сан Паоло ", където аржентинецът го сложи през 2016 година Чиро публично е новият притежател на " Златната обувка " на Европа. Италианецът изпревари Роберт Левандовски, който приключи сезона с 34 гола в Бундеслигата. На трето място остана Кристиано Роналдо, който вкара 31 попадения в шампионата.