Чикаго запазиха живи за поне още седмица крехките си плейофни

...

Чикаго ще бленуват плейофи поне още седмица

Чикаго резервираха живи за най-малко още седмица нежните си плейофни очаквания. „ Мечките” станаха следващия тим, подиграл се този сезон с Далас. Победата с 31:24 крие действителната разлика в класите, като резултатът бе фризиран с 10 безсмислени точки на гостите в последните пет минути.

Както и преди седмица против Бъфало Далас откриха резултата в средата на първата част. Езекил Елиът постави завършек на близо деветминутна серия откакто гостите поеха началния удар. Но както и преди седмица против Бъфало когато „ каубоите” прибавиха нещо към актива си, мачът към този момент бе излязъл от надзор.

Чикаго означиха 24 безответни точки в междинните две четвъртини. Мичъл Трубиски (23 от 31 за 244 ярда) подаде два тъчдаун паса към Алън Робинсън II и един към Антъни Милър. Еди Пинейро вкара фийлдгол от 36 ярда, а в последната част Трубиски с 23-ярдов рейд до ендзоната заби последния гвоздей в ковчега на гостите.

Загубата на Далас (6-7) направи по този начин, че в исторически безобразната НФК Изток към този момент няма тим даже с 50% успеваемост. „ Каубоите” са отпред и ще останат там най-малко до 15 декември, когато одобряват ЛА Ремс.
Чикаго (7-6) пък изплуваха над повърхността за първи път от два месеца насам. „ Мечките” са осми в НФК, само че най-малко до идната неделя, когато гостуват на Грийн Бей, няма да са отстранени от борбата за място в плейофите. Снимки: ©Getty Images