ЧИКАГО (АП) — Александър Тексие откри резултата в първата минута,

...

Александър Тексие отбелязва в първата минута, когато Блу ​​Джакетс победи Блекхоукс с 5-2

ЧИКАГО (АП) — Александър Тексие откри резултата в първата минута, Зак Веренски добави две асистенции и Кълъмбъс Блу Джакетс победиха Чикаго Блекхоукс 5-2 в събота вечер.

Победата на най-лошия тим в Източната конференция над най-лошия тим в Западната конференция спря серията от две загуби на Сините якета и намали Чикаго до 0-4-2 в последните си шест мача.

Буун Дженър, Матийо Оливие и Коул Силинджър означиха, а Джони Годро добави празна врата за Кълъмбъс. Елвис Мерзликинс спря 26 удара и завоюва 12-ата си победа за сезона.

Филип Курашев и Райън Донато означиха за Блекхоукс, до момента в който вратарят Арвид Содерблом направи 26 спасявания.

Тексие се възползва от раздаването на бранителя на Блекхоукс Сет Джоунс в зоната на Чикаго, с цел да вкара 33 секунди в мача. Тексие взе разхлабената шайба, оставена от Джоунс в гнездото, и я свирна около Содерблом, с цел да я вземе.

Сините якета направиха 2-0 след отклоняване до кръста на Дженъ...