Четвъртата ракета на България Елица Костова преодоля първия квалификационен кръг

...

Елица Костова преодоля първия квалификационен кръг на Ролан Гарос

Четвъртата ракета на България Елица Костова преодоля първия квалификационен кръг на “Ролан Гарос” след трисетова победа над бразилката Габриела Се със 7:5, 3:6, 6:2 за 2 часа и 45 минути.

Костова беше любимка съгласно букмейкърите, а и е с по-висок ранкинг от съперничката си - 212-а против 232-ра. Тя завоюва 10 хиляди евро от наградния фонд и продължава към идната фаза на пресявките в Париж.

Следващата съперничка на Костова ще бъде победителката всред 16-ата сложена Моника Никулеску и Чихиро Мурамацу.

По-рано денем друга българка - Изабелла Шиникова - загуби от надарената украинка Михаела Костюк с 1:6, 6:3, 0:6. Утре пък най-предно класираната ни тенисистка Виктория Томова стартира акцията си против Река Луца Яни.

Костова губеше с 0:4 в първия сет след два позволени пробива, само че съумя да обърне развоя на събитията с три брейка, като завтори частта на собствен сервис, където пропусна сетбол, избави късмет за пробив и материализира втория си сетбол.

Бразилката завоюва втория сет след три осъществени пробива, а с цел да затвори мача в своя изгода, Костова се нуждаеше от “само” два брейка, като първите й два мачбола пристигнаха на посрещане и тя се възползва мигновено.