Четирикратният шампион и водач в световната ранглиста Новак Джокович (Сърбия)

...

След два часа и половина Ноле стигна финал в Дубай

Четирикратният първенец и лидер в международната класация Новак Джокович (Сърбия) се класира за финала на шампионата по тенис на твърди кортове в Дубай с награден фонд 2,95 милиона $.

Джокович избави тримачбола и победи Гаел Монфис с 2:6, 7:6(8), 6:1 в трагичен полуфинал, който продължи 2:35 часа. Сърбинът няма загуба от началото на годината и към този момент е в серия от 17 следващи триумфа.

Джокович губеше с 1:3 във втория сет и с 3:6 в тайбрека, само че избави три следващи мачбола и съумя да направи поврат.

При 4:1 в третия сет в интерес на сърбина Монфис изиска здравно спиране поради контузия в крайници, след което загуби идващите два гейма, а с това и срещата. За Джокович това беше 17 победа в 17 мача против Монфис.

Сърбинът ще спори за купата против миналогодишният финалист Стефанос Циципас (Гърция), който в другия полуфинал отстрани Даниел Евънс (Великобритания) с 6:2, 6:3 за 81 минути.

21-годишният Циципас, който е номер 6 в света, е в серия от осем следващи победи. Той ще търси шеста купа в кариерата си.

"Играх устойчиво през целия мач. Изненадан съм от качеството на играта си през днешния ден ", сподели Циципас.

Джокович и Циципас са си разменили по две победи в четирите срещи между тях.