Четири златни медала спечелиха българските боксьорки на 4-тото издание на

...

Злато за Станимира Петрова от международния боксов турнир Балкан 2018

Четири златни медала завоюваха българските боксьорки на 4-тото издание на Международен боксов шампионат “Балкан ” 2018. Световната шампионка и състезателка на БК " Ивайло Маринов " Станимира Петрова се класира преди всичко след оспорвана среща против представителката на Румъния Лакрамиора Перижок в категория 57 кг при дамите, оповестява формалният уебсайт на родната ни федерация.

При девойки в категория до 57кг. златен орден завоюва Марина Сивенова, като се наложи над рускинята Ангелина Глебова. При дамите в категория до 48 кг. Севда Асенова завоюва златния орден, откакто победи познатата си съперничка от Румъния Стелута Дута с 4:0 съдийски гласа.

А Стойка Петрова получи наградата за най-хубава боксьорка при дамите на 4-тото издание на Международен боксов шампионат “Балкан ” 2018, откакто във финалната си среща победи съотборничката си Златислава Чуканова с 5:0 съдийски гласа. /bgboxing.org
Източник: dnesplus.bg