Черноморец се наложи с 87:77 (25:18, 16:26, 31:14, 15:19) над

...

Черноморец се справи и с Ямбол

Черноморец се наложи с 87:77 (25:18, 16:26, 31:14, 15:19) над Ямбол като хазаин в мач от постоянния сезон на НБЛ. „ Акулите “ приключиха на четвърта позиция в класирането и в четвъртфиналната серия ще се изправят против Спартак Плевен. Този мач пък беше финален за ямболии през сезона, защото отборът не съумя да се класира за плейофите.

Мачът стартира добре за баскетболистите на Васил Евтимов, които поведоха със 7 точки на противника си през първите 10 минути. Гостите обаче се върнаха в мача, стопиха пасива си и даже на почивката се отдръпнаха с задатък от 3 точки. След паузата Черноморец тотално доминираше на паркета и си обезпечи удобна преднина от 14 точки преди заключителната четвърт. Въпреки е в нея отстъпи на Ямбол, отборът от Бургас съумя да грабне успеха.

Джордан Тъкър беше най-резултатен за Черноморец с 27 точки, Брайс Нзи вкара 15 точки и овладя 12 битки, а 13 наниза Георги Боянов.

За Ямбол Трей Сампсън приключи с дабъл-дабъл – 18 точки и 10 битки, а по 16 прибавиха Иван Лилов и Георги Герганов.