Черноморец победи Балкан с 84:79 (25:22, 14:16, 22:21, 23:20)в първия

...

Балкан показа шампионски манталитет и спечели първия мач от серията с Черноморец

Черноморец победи Балкан с 84:79 (25:22, 14:16, 22:21, 23:20)в първия мач от полуфиналната серия, игран в зала „ Бойчо Брънзов “ в Бургас.

Гостите започнаха срещата по-силно и завоюваха първата част с 25:22. Домакините понижиха изоставането си и на почивката имаха пасив от единствено точка.

След серия от 8 следващи пункта възпитаниците на Васил Евтимов поведоха с 5 точки при 44:39. Играчите на Васил Христов обаче още веднъж бяха по-резултатни от своя противник и в третата част и започнаха заключителните 10 минути от дуела с две точки задатък.

Шампионите лишиха заключителните минути на срещата от конспирация след серия от 8 безответни точки. Най-голямата преднина за ботевградчани от 13 точки пристигна във финалната част.

Най-резултатен в конфликта бе Травис Макконико с 31 точки. За спечелилите Андрей Иванов (18 точки и 10 борби) и Йордан Минчев (11 точки и 10 борби) записаха дабъл-дабъл.

Срещата бе проследена от двукратния притежател на премията " Спортист на годината " за България Александър Везенков.

Мач №2 от серията още веднъж ще се състои в зала „ Бойчо Брънзов “ в петък, 10 май, от 19:00 часа. В серията се играе до 3 победи.