Черноморец (Балчик) победи Спартак (Варна) като гост след изпълнение на

...

Черноморец Балчик изхвърли Спартак Варна от Аматьорската купа

Черноморец (Балчик) победи Спартак (Варна) като посетител след осъществяване на дузпи и победи в зона " Варна " на шампионата за Купата на Аматьорската футболна лига. Редовното време приключи 0:0, а съгласно регламента точно ударите от бялата точка трябваше да дефинират кой продължава към финала за установяване на първенеца на Североизточна България, където противник най-вероятно ще е Дунав или Черноломец.

Вратарят на балчиклии избави две от дузпите на Спартак и по този начин класира отбора си напред.

Иначе дуелът бе равносилен. През първата част варненци удариха греда, а в средата на второто полувреме гостите имаха добра обстановка, само че пропуснаха. В последните минути диагонален удар на Симеон Симеонов от Спартак мина около вратата, а балчиклии имаха искания за дузпа, само че такава не бе отсъдена.