Черно море завърши наравно - 2:2, със Септември в контролна

...

Черно море и Септември направиха 2:2 в Банско

Черно море приключи наедно - 2:2, със Септември в контролна среща в Банско. Двубоят бе в четири елементи по 30 минути.

В 13-ата минута Черно море поведе в резултата. Аристот Н’Донгала проби отдясно и центрира по земя в наказателното поле, където Лъчезар Йорданов осъществя за 1:0. Малко по-късно Жоржиньо бе изведен на добра позиция и опита да трансферира стража на Септември, само че топката мина над вратата. В 22-рата минута Георги Илиев насочи рисков удар по посока на вратата на столичани, само че стражът на противника мазета в корнер. Минути по-късно Георги Илиев нацели страничната греда от директен свободен удар, отсъден за нарушаване против Н’Донгала.

В 38-ата минута Аристот Н’Донгала стреля рисково от отвън наказателното поле, само че вратарят съумя да парира удара. Георги Илиев пък получи топката пред наказателното поле, финтира защитник и стреля рисково, само че над вратата. В 49-ата минута Септември изравни резултата от противоречива дузпа. Футболист на столичани финтира Стефан Станчев и падна в наказателното поле, без прикосновение с бранителя на “моряците ”. След осъществяването й и осъществения гол, Станчев получи червен картон за имитация против рефера. Неговото място зае Виктор Попов.

В 60-ата минута Илиан Илиев смени целия състав, като единственият, който остава на терена за вторите две четвърти по 30 минути, бе Виктор Попов. В игра влязоха Благой Макенджиев, Емил Янчев, Мирослав Енчев, Илиас Хасани, Атанас Зехиров, Ивайло Марков, Мехди Фенуш, Петър Витанов, Георги Божилов и Валентин Йосков. В 75-ата Мехди Фенуш проби отдясно, нахлу в наказателното поле и от дребен ъгъл стреля, само че вратарят мазета. Топката попадна в Георги Божилов, който от дъгата на наказателното поле насочи страховит изстрел, само че кълбото мина доста покрай страничната греда.

В 90-ата минута Ертан Томбак размени Мехди Фенуш, а Мариян Огнянов влезе на мястото на Емил Янчев. В 12-ата минута на четвъртата част Черно море поведе в резултата. Георги Божилов вкара от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле.

В 20-ата минута на четвъртата четвърт Септември изравни резултата. Борислав Галчев засече центриране с глава и остави беззащитен Макенджиев за 2:2.

Черно море:

Първи състав: Иван Дюлгеров, Даниел Димов, Пламен Димов, Стефан Станчев (49- Виктор Попов), Кононго, Патрик, Георги Илиев Мартин Минчев, Аристот, Жоржиньо, Лъчезар Йорданов

Втори състав: Благой Макенджиев, Емил Янчев, Мирослав Енчев, Илиас Хасани, Атанас Зехиров, Ивайло Марков, Мехди Фенуш, Петър Витанов, Георги Божилов, Валентин Йосков, Виктор Попов
Източник: petel.bg