Черно море завърши 2019 г. с равенство 1:1 срещу Арда

...

Черно море изпусна победата над Арда във Варна и завърши годината с реми

Черно море приключи 2019 година с тъждество 1:1 против Арда на стадион " Тича " във Варна.

``

Домакините имаха предимство през целия дуел, само че позволиха противника им да поведе рано с гол на някогашния състезател на Черно море Радослав Василев. В началото на втората част въпреки всичко „ моряците “ се добраха до тъждество след гол на Мартин Минчев. По този метод двата отбора не се победиха и във втората среща между тях, откакто в първия конфликт през сезона приключиха при нулево реми. Варненци би трябвало да съжаляват за пропусната победа, защото сътвориха доста положения пред противниковата врата, само че съумяха да осъществят единствено едно от тях.

Още в 11-та минута гостите от Кърджали поведоха, като прецизен беше някогашният състезател на варненци Радослав Василев, който от втория път преодоля Миодраг Митрович.

Момчетата на Илиан Илиев мигновенно подвигнаха темпото и можеха да изравнят скоро по-късно. В 17-та минута Родриго организира страхотна офанзива, като откри непокрит в наказателното поле Mохамед Букаси. Неговият изстрел обаче беше доста слаб и не представляваше компликация за Иван Караджов.

В 28-та минута пристигна идващото огромно състояние за " моряците ". Нападателят Родриго стреля рисково от директен свободен удар в профил на наказателното поле. Топката срещна гредата и отиде в безвредна зона за Арда.

Три минути по-късно Мохамед Букаси имаше и своя късмет. Мартин Минчев центрира в наказателното поле, Родриго смъкна с гърди за Мехди Букаси, който стреля от воле, само че бранител на Арда мазета с тяло в корнер.

Две минути преди края на полувремето напрежението продължи да е пред вратата на Иван Караджов. След многоходова композиция Мохамед Букаси се оказа в добра позиция в наказателното поле, само че подаването му към Исмаил Иса беше блокирано.

В началото на второто полувреме въпреки всичко момчетата на Илиан Илиев стигнаха до подобаващ изравнителен гол. След центриране от свободен удар от страна на Родриго Енрике на вярното място се оказа Мартин Минчев, който заби топката зад тила на Иван Караджов.

Само три минути по-късно стражът на гостите още веднъж беше подложен на съществено тестване. След прекрасен пробив на Родриго Енрике отдясно той прати отлично центриране на дузпата. Първоначалният ъдар на Патрик Андраде беше блокиран, след което Исмаил Иса някак беше с изключение на самичък на няколко метра от вратата. Иван Караджов обаче съумя да създаде изумителна интервенция.

В 62-та минута интензивният Родриго продължи да тормози отбраната на кърджалийци. Родриго Енрике съумя да пробие с следващ самостоятелен рейт към наказателното поле на кърджалиици. Той стреля, само че ударът му беше блокиран от Румян Ховсепян.

В 72-та минута нова чудесна самостоятелна изява на Родриго Енрике създаде ново състояние пред Караджов. След като взе топката от своята половина, нападателят преодоля двама индивида и откри придвижването без топка на Дани Кики, само че неговият удар беше слаб и попадна в ръкавиците на противниковия пазач.

Черно море - Арда 1:1

Черно море: Миодраг Митрович, Виктор Попов, Даниел Димов, Стефан Станчев, Цветомир Панов, Мохамед Букаси, Патрик Андраде, Родриго Енрике, Васил Панайотов, Мартин Минчев, Исмаил Иса;

Арда: Иван Караджов, Атанас Кръстев, Зоран Гаич, Илиас Хасани, Матеус Леони, Емил Мартинов, Дарен Сидоел, Румян Ховсепян, Деян Лозев, Радослав Василев, Спас Делев;

СНИМКИ ОТ МАЧА МОЖЕТЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието последните вести - такива, каквито са, от Света, България и Варна!

Изпращайте вашите фотоси на [email protected] когато и да е на дежурния редактор!