Черно море завърши 0:0 в контролна среща с втородивизионния Черноморец

...

Черно море и Черноморец не се победиха в контролна среща

Черно море приключи 0:0 в контролна среща с втородивизионния Черноморец Балчик на стадион " Тича " във Варна. Двубоят се игра в две полувремена по 30 минути, а наставникът на варненци употребява осем юноши, излезли от школата на " моряците ".
 Илиан Илиев: Това ни е манталитетът и би трябвало да го променим

Наставникът на Черно море беше раздразнителен след изпуснатата победа във Враца

Треньорът Илиан Илиев стартира с Иван Дичевски на вратата, пред него в центъра на защитата си партнираха Емил Янчев и Стефан Станчев, а на двата бека бяха Йордан Радев и каращият експериментален интервал ляв краен бранител Фахд. В средата на терена бяха Йонуц Няго и Петър Вуцов, а по крилата Велислав Василев и Жордао Кардосо. Изтеглен напред бе Жоржиньо, а зад него Илиан Илиев.

През първата част " моряците " се регистрираха с няколко далечни удара на Петър Вуцов, а Жоржиньо пропусна да открие резултата в 19-ата минута след удар по диагонала. В последната минута на първата част Жордао Кардосо нацели сглобката на вратата с изстрел от дъгата на наказателното поле.

На почивката младият гений от школата на Черно море Денислав Ангелов зае мястото на Велислав Василев. Пет минути след подновяването на играта Петър Вуцов стреля от придвижване, само че стражът на гостите избави. Малко по-късно Иван Дичевски направи положително избавяне след удар от наказателното поле. В последните 15 минути на дуела в игра се появи роденият през 2002 година гений на " моряците " Златин Станков, който зае мястото на Петър Вуцов. В 50-ата минута след центриране отдясно стражът на Балчик боксира топката, която попадна в Илиан Илиев. Халфът стреля от въздуха, само че топката мина около вратата. В 55-ата Емо Янчев насочи удар от точката на дузпата, само че над вратата. Последва нова добра офанзива за Черно море. Илиан Илиев технично застъпи топката на Жоржиньо, който от придвижване стреля около гредата.