Черно море започна с труден успех сезона в Първа лига.

...

"Черно море" постигна късен обрат срещу "Ботев"

Черно море " стартира с сложен триумф сезона в Първа лига. Варненци измъкнаха поврат за 2:1 против новака " Ботев " (Враца) след късен гол на резервата Георги Божилов.

По-рано сезонът беше открит с мач със подобен сюжет. В него се срещнаха избавилите се от изпадане " Витоша " и " Дунав ", а тимът от Бистрица се наложи с 2:1.

" Ботев " поведе в петата минута, когато Петър Атанасов вкара доста хубав гол с удар от разстояние. Топката срещна гредата и влезе във вратата.

Осем минути по-късно гостите можеха да удвоят, само че попадение на Юлиян Ненов не беше зачетено поради засада. Минута по-късно Дани Кики стреля рисково около вратата на " Ботев ".

В средата на полувремето " Черно море " имаше състояние посредством Мартин Минчев и Кононго, само че гостите се оправиха. В 41-ата минута Кононго влезе отляво в наказателното поле и стреля, само че вратарят Христо Митев мазета, топката срещна съотборника му Мариян Иванов и влезе във вратата.

След почивката " Черно море " постави доста старания, с цел да стигне до успеха. Жоржиньо, Ндонгала и Божилов направиха пропуски. " Ботев " също имаше благоприятни условия, само че на първо време удар на Петър Атанасов в 63-ата минута беше избавен от Благой Макенджиев, а шест минути по-късно Валери Домовчийски стреля едва в ръцете на вратаря.

Ндонгала впечатли с прекрасен пробив отдясно, излъга бранител и стреля, само че около вратата. В 73-ата минута удар на Божилов от чиста позиция беше блокиран. В 81-ата Макенджиев излезе неразчетено, само че гостите не се възползваха.

" Черно море " стигна до 87-ата минута. Тогава след центриране от ъглов удар се получи безредие, топката срещна гредата, а Божилов се оказа на вярното място и със мощен удар означи.
Източник: dnevnik.bg