Черно море записа пети пореден двубой без победа в Първа

...

Черно море изпусна трите точки срещу 10 от Арда. Жоржиньо профука дузпа

Черно море записа пети следващ дуел без победа в Първа лига. Моряците взеха единствено точка при гостуването си на Арда Кърджали, макар че играха близо час с човек повече. Срещата на стадион " Локомотив " в Пловдив приключи при 0:0.

``

Още през цялото време стана ясно, че на терена ще се води здрава борба с всички вероятни средства. До 6-ата минута реферът Николай Йорданов към този момент беше отсъдил 5 нарушавания, а в първите 20 минути четирима футболисти от двата тима получиха жълти картони. Успоредно с борбата обаче не липсваха и головите положения пред двете порти. Черно море беше покрай попадение в 30-ата минута, когато Мартин Минчев центрира чудесно в наказателното поле, само че ударът на Жоржиньо с глава мина на сантиметри от гредата.

Методично Черно море наложи предимство, а в 37-ата минута везните се наклониха съществено в интерес на моряците - Жордао Кардосо изведе Минчев в наказателното поле, където той беше съборен от Румен Овсепян. Реферът отсъди дузпа и сподели втори жълт картон на арменеца от Арда. Ударът на Жоржиньо от бялата точка обаче беше отразен от Иван Караджов.

През тази първа част статистиката беше напълно в интерес на Черно море. Моряците имаха сериозен превес във владението на топката - 60%/40%. Отправиха 7 удара (2 точни) против едвам 2 изстрела на кърджалийци, които нито един път не откриха рамката на Иван Дюлгеров. Резултатът обаче остана 0:0.

Очакванията бяха след почивката Черно море да ускори още повече натиска, само че играчите на Арда се бранеха грамотно и дисциплинирано, не допускайки съществени катаклизми пред Караджов. Моряците получиха няколко шанса за удар, само че като цяло чистите голови положения липсваха. В края на мача формален дебют за варненци в Първа лига записа юношата Денислав Ангелов.

СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието последните вести - такива, каквито са, от Света, България и Варна!

Изпращайте вашите фотоси на [email protected] когато и да е на дежурния редактор!