Черно море загуби с 1:2 от Лудогорец като домакин в

...

Лудогорец превзе „Тича“, домакините с претенции към Чинков

Черно море загуби с 1:2 от Лудогорец като хазаин в първи полуфинал за Купата на България. Съдията Волен Чинков се трансформира в основно настоящо лице, откакто подмина обстановка за дузпа в интерес на варненци, не изгони футболист на гостите, а малко по-късно извади аления картон на Стефан Велев. Публиката на „ Тича “ във Варна беше напът да нахлуе на терена, само че страстите бяха овладяни.

Алекс Фернандес изведе „ моряците “ напред в 13-та минута, откакто Слуга боксира доста едва и връчи топката в краката на бразилеца. Гостите реализираха цялостен поврат до края на първото полувреме посредством Густаво Нонато (18″) и Игор Пластун (34″).

След почивката липсваха футболни моменти, а съдията Волен Чинков способства за това. В края той изгони Стефан Велев за нарушаване, само че не видя такова на Игор Пластун за дузпа за Черно море. Украинецът очевидно не игра по разпоредбите против капитана Васил Панайотов, а пък ВАР даже не прегледа обстановката.

Източник: safenews.bg