Черно море Тича записа третия си успех в Националната баскетболна

...

Черно море Тича записа трета победа в НБЛ

Черно море Тича записа третия си триумф в Националната баскетболна лига след домакинска победа над Черноморец с 99:87. След този мач варненският отбор има 11 точки /3 победи и 5 загуби/, а гостите са с една победа и 7 провали. За спечелилите Симеон Илиев приключи с дабъл-дабъл - 20 точки и 11 битки. Джеймс Гавин приключи с 29 точки, 9 асистенции и три откраднати топки. За гостите Блейк Рейнолдс също приключи с дабъл-дабъл - 23 точки и 12 битки. След едно тъждество при започване на мача при 2:2 домакините съумяха да поведат с 6 точки при 15:9 по-късно повече от 5 минути игра.

Тимът на Черноморец на три пъти успяваше да понижи пасива си до две точки, а 34 секунди преди края на първата четвърт с панер на Джамал Кинг изравни при 22:22. 15 секунди преди края Мартин Йорданов от Черно море Тича вкара панер за домакините и те съумяха да вземат първата част с 24:22. Играта през втората четвърт бе доста оспорвана и забавна. След близо две минути игра през втората част с панер на Цветомир Куртев домакините поведоха с 8 точки при 31:23. Гостите обаче отвърнаха с четири сполучливи следващи офанзиви, вкараха 8 против нито една точка за Черно море Тича, и изравниха - 31:31, а по-късно и поведоха за първи път в мача при 33:31.

Последваха още две изравнявания, а на полувремето домакините имаха задатък от 3 точки - 43:40. Домакините започнаха чудесно третата част и след тройки на Джеймс Гавин и Симеон Илиев и панер на Мартин Йорданов за по-малко от две минути поведоха с 8 точки - 51:42. Гостите обаче не се отхвърлиха, възползваха се от неточности на домакините и по-късно повече от четири минути игра с тройка на Джамал Кинг понижиха пасива си до единствено точка - 53:54, което принуди наставникът на домакините Галин Стоянов да вземе спиране. След него последваха мощни минути за Черно море Тича, които съумяха да поведат с 13 точки при 68:55 към две минути и половина преди края на третата част. Черно море Тича продължи да натрупа преднина, която стигна до 18 точки при 75:57 минута преди края на частта.

Преди последната част задатъкът на домакините бе 13 точки - 77:64. През последната част за към три минути игра гостите съумяха с тройка на Робърт Георгиев да стопят изоставането си до единствено 5 точки - 74:79. Домакините обаче съумяха още веднъж да пернат с 10 и повече точки, поддържаха преднината си и справедливо взеха дуела с 99:87.