Черно море Тича записа четвърта победа в Националната баскетболна лига.

...

Черно море се справи с младия тим на Академик в първия мач след промените

Черно море Тича записа четвърта победа в Националната баскетболна лига. Варненският отбор надви над младия отбор на Академик със 101:70 точки и нанесе третата загуба на "студентите " в конкуренцията.

В състава на Академик бяха събрани перспективните млади играчи от Левски и Лукойл Академик след основаването на Левски Лукойл.

За спечелилите Симеон Илиев приключи с "дабъл-дабъл " - 22 точки и 14 битки.

Домакините започнаха стремително срещата и за малко повече от три минути игра съумяха да поведат с 11 точки - 13:2. Отборът на Черно море Тича на два пъти през първата част повеждаше с 19 точки и завоюва първата четвърт с 33:16.

В началото на втората част домакините съумяха да поведат с 26 точки при 44:18. След това играчите на Черно море Тича понамалиха темпото, а на полувремето водеха с 24 точки - 56:32.

След почивката домакините направиха серия от 9:0 за към три минути и половина и поведоха с 33 точки разлика - 65:32. Черно море Тича освен поддържаше преднината си, само че я усили и преди последната част водеше с 86:48.

През последната част домакините нямаха никакви проблеми и завоюваха мача със 101:70 точки.

Срещи от 13-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже:

Спартак (Плевен) - Рилски състезател (Самоков) - 89:105 (30:29, 16:34, 28:28, 15:14)
Берое (Стара Загора) - Левски Лукойл - 74:81 (23:25, 10:24, 17:13, 24:19)
Академик Бултекс 99 (Плевен) - Балкан (Ботевград) - 80:70 (26:15, 21:19, 10:20, 23:16)
Черно море Тича (Варна) - Академик - 101:70 (33:16, 23:16, 30:16, 15:22)