Черно море Тича спечели последната си контрола преди началото на

...

Черно море Тича спечели последната си контрола преди старта на сезона

Черно море Тича завоюва последната си контрола преди началото на новия сезон. Баскетболистите на Галин Стоянов се постановиха вкъщи над Шумен с 98:68, като триумфът пристигна след по-силно второ полувреме.

Началото на срещата бе доста равностойно, като след 10 минути игра резултатът бе еднакъв – 20:20. Ситуацията се резервира и през идната четвърт, а на почивката Шумен имаше най-малък задатък при 39:37.

В средата на третата част „ моряците “ взеха самодейността и започнаха да натрупат разлика, като преди заключителния интервал водеха с 66:51. Преднината на домакините продължи да пораства и в оставащите минути, като до края те направиха триумфа си още по-изразителен.

Черно море Тича означи 10 тройки против 5 за противника, имаше по-сериозно преимущество и при асистенциите (21 против 13), като направи и по-малко неточности (16 против 25).

Николай Георгиев бе най-резултатен за спечелилите с 24 точки. Симеон Илиев означи 19, със 17 е Коча Йовович, 13 има Цветомир Куртев, а 10 добави Александър Стойков.

За Шумен с 21 точки е Красимир Димитров, а 15 има Кирил Кирилов.