Черно море Тича спечели четвъртата си победа в НБЛ след

...

Черно море Тича с четвърта поредна победа у дома

Черно море Тича завоюва четвъртата си победа в НБЛ след четвърти следващ домашен триумф. Варненският отбор надви над А1 Академик с 85:64. Домакините са с шест загуби. Гостите пък имат 5 триумфа и толкоз провали.

За Черно море Тича Симеон Илиев приключи с дабъл-дабъл - 12 точки и 11 битки. Джеймс Гавин приключи със 17 точки, 5 асистенции и 4 откраднати топки.

След едно тъждество при 2:2 при започване на мача гостите съумяха да вкарат 9 следващи точки и за към 4 минути игра поведоха с 11:2. Домакините отвърнаха с 6 следващи точки и понижиха пасива си. Минута и 40 секунди преди края на първата част Черно море Тича поведе за първи път в мача при 14:13 и взе първата четвърт със 17:15. В началото на втората част играта бе равностойна и оспорвано, само че и двата тима допускаха много неточности, изключително при стрелбата.
След 6 минути игра през втората четвърт тимът на А1 Академик съумя да изравни при 23:23. След още едно тъждество, 2.04 минути преди почивката домакините поведоха със 7 точки при 32:25. На почивката задатъкът на домакините бе 7 точки - 38:31.

След почивката за малко повече от 2 минути игра домакините означиха 9 безответни точки и поведоха с 47:31. Черно море Тича успяваше да поддържа задатък от 10 и повече точки и преди последната част водеше с 14 точки - 64:50. За към минута и половина игра през последната част домакините поведоха с 19 точки при 69:50. Малко по-късно Черно море Тича поведе на четири пъти с 21 точки. До края на срещата домакините нямаха проблеми и взеха мача с 85:64.