Черно море Тича е новият шампион за момчета U16 след

...

Златен дубъл за Черно море Тича при 16-годишните баскетболисти

Черно море Тича е новият първенец за момчета U16 след триумф с 80:69 на финала против Тунджа Ямбол, оповестява BGbasket.

``

Пред своя аудитория дребните " моряци " оформиха златен дубъл, откакто по-рано завоюваха и Купата на БФБ във възрастта.

Силен завършек на третата и началото на четвъртата елементи донесоха успеха на Черно море в оспорвания край. Невероятен мач изигра Иван Спиров, приключил с 22 точки и 23 битки за 28 минути.

Първото полувреме бе доста равностойно, като чак в края варненци взеха минимална преднина.

След паузата обаче самодейността бе напълно за Черно море, а играта в офанзива на Тунджа Ямбол не бе задоволителна и домакините нанизаха 25 точки в третия интервал.

Последната четвърт започва със серия от 7-0 за момчетата на Георги Бакалов и това към този момент реши всичко, с задатък от 16 точки, малко по-късно стигнал и до 19, с по-малко от пет минути до края.

Освен Иван Спиров, със 17 точки и 8 битки за Черно море се отличи Никола Станчев, Димитър Евгениев означи още 12 точки и 9 битки.

Варненци взеха и 25 битки повече от Тунджа.

За Ямбол Георги Герганов записа 16 точки, по 11 прибавиха Андон Вачев и Красимир Кънев, Петър Петров приключи с 9 точки и 12 битки, а Николай Нинов вкара 10.
Източник: petel.bg